19 січня 2018 р.

"А той третій празник - Святе Водохреща"

           

 "А той третій празник - Святе Водохреща"

               Швидко промайнули зимові канікули, а з ними й свято Різдва Христового та Старий Новий рік, і скоро вони залишаться лише приємним спогадом. А сьогодні ми маємо ще одне свято - як співається  у народній колядці:"А той третій празник - Святе Водохреща".
                Хрещення  Господнє - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Православні християни відзначають його 19 січня.

                Саме сьогодні у нашій бібліотеці відбулася народознавча година "А той третій празник - Святе Водохреща", яку підготувала та провела бібліотекар Людмила Холодинська.
                Бібліотекар розповіла наймолодшим читачам історію православного християнського свята, про Йорданські традиції, народні прикмети та традиції, заборони та легенди.

                Діти розповідали, які страви готуються у їхніх сім'ях та висловлювали свої припущення, чому цей вечір має назву "Голодна кутя".

               Юні читачі розповіли про своїх рідних та знайомих,  які на Водохреща щороку приймають крижану купіль, щоб бути здоровими та духовно чистими.

               На завершення народознавчої години заколядували, а також переглянули книжкову тематичну поличку "Сніжний віночок сплітає зима".


Немає коментарів:

Дописати коментар