Історія бібліотеки

Село Дачне розташоване за 5 км. від обласного центру Волині. Мальовничі краєвиди - розлогі поля та густа смуга лісу притягують до себе людей сміливих за вдачею, мужніх за волею та щасливих за долею.
В порівнянні з іншими населеними пунктами волинського краю, сел є Дачне досить молоде. Історією його виникнення займалась наша землячка Надія Федорівна Корнійчук. За її даними перші поселення появились тут 1923-1924 рр. Було всього кілька садиб хутірного типу.
Напевно історія кожного будинку нерозривно пов’язана з історією свого села. Десь приблизно в кінці тридцятих років минулого століття була збудована польська хата - одноповерхова будівля площею близько 100г: В ній, за свідченням старожилів, жив польський лікар-ветеринар. Будівля уціліла після війни. Саме в ній десь в 1953р почали діяти сільський клуб та бібліотека. На функціонування бібліотеки було виділено дві кімнати площею 14м2 та 18м2. В цей рік почала свою діяльність Тетяна Семенівна Федорчук. Вона почала облаштовувати приміщення під бібліотеку. На той час бібліотека мала окремий вхід з північної сторони будівлі.
За свідченням одного із тодішніх юних читачів Харланова Валерія Тетяна Семенівна розносила книги до кожної домівки. Вечорами збирала старших людей, які не знали грамоти, і читала їм книги вголос.
Її справу продовжила в 1965-1967 роках Радислава Антонівна Шнит: З її ініціативи було перероблено вхід в бібліотеку зі сторони клубної кімнати щоб зекономити корисну площу і тепло. За словами Радислави Антонівни на той час фонд бібліотеки нараховував 10000 примірників, в наявності був програвач набір пластинок та кінопроектор.
В 1968 році до своєї улюбленої роботи повернулась Тетяна Семенівна Федорчук, яка працювала до 1988 року. Після неї, приблизно рік часу, очолювала бібліотеку людина не місцева, молода жінка доїзжала із Ківерець — Логвінова Людмила.
В 1989-1992роках в бібліотеці с. Дачне почала працювати Бокій Оксана Ярославівна. Молода, енергійна людина з освітою у бібліотечній справі запроваджувала нові методи роботи, та нові форми спілкування із читачами.
В 1992році, на час декретної відпустки Оксану Ярославівну змінює Самсядюк Любов Іванівна. В 1995р. керівництво Ківерцівської ЦБС переводять Бокій Оксану Ярославівну завідуючою бібліотеки с.Прилуцьке, а Самсядюк Любов Іванівна залишається на посаді зав. бібліотекою с.Дачне.
Дев’яності роки минулого століття були тяжкими для України. Це відбивалось на всіх ланках життя українського народу, зокрема і на розвитку культури та бібліотечної справи... Роки застою та без грошів’я зробили свою справу. Приміщення бібліотеки практично не опалювалось, нових книг було, преса не надходила. В таких умовах руйнувалась підлога, просідали стіни, псувались книги.
В 2001 році в бібліотеку прийшла працювати Козіна Тамара Іванівна. Вона, в першу чергу, зайнялась косметичним ремонтом. Разом зі своїм чоловіком підмурували стіни, полатали підлогу, поклеїли шпалери.
В цей період життя в селі почало оживати. Почали завозити дрова для пічного опалення, відновились вечори відпочинку в клубі та масові заходи бібліотеці. З 2003 року відновилась традиція проводити свято села, тематичні заходи силами клубу та бібліотеки.
В 2004-2005 роках посаду зав. бібліотекою-філіалом №16 с. Дачне займає дипломований спеціаліст Пилип’юк Л.В. – молода дівчина із смт. Ківерці. Вона продовжила роботу по напрацюванню матеріал папок по різних темах, підготовці сценаріїв урочистих свят та історичних годин.
В 2006-2008р.р. - тимчасово по сумісництву в бібліотеці працює Коваль Н.Б. (педагогічна освіта.) Зроблено ремонт першої кімната. Оформлено куточок казки, дороблена краєзнавча картотека.
У 2009 році на посаду завідуючої бібліотеки-філії №16 с. Дачне повертається Холодинська Людмила Вікторівна, яка у 2011 р. закінчила РДГУ і отримала диплом спеціаліста.
За ці роки в приміщенні бібліотеки зроблено ремонт, зокрема. другої кімнати. Змінено оформлення книжкових виставок, добавлені інші тематичні полички.
У 2010 році з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек була нагороджена подякою відділу культури і туризму Районної держадміністрації.
У бібліотеці функціонує клуб за інтересами «Глобус». Метою та завданням клубу є яскравіше виявити свою індивідуальність, сприяти розкриттю світогляду; розвивати виразність та емоційне мовлення; тренувати пам’ять, покращувати техніку читання; формувати високий естетичний смак, відчуття прекрасного; надихати на творчість.
Учасниками клубу є Годік Юлія. Кирилюк Олена, Бобик Аня. Котюк Валя, Котюк Саша, Водяна Ірина, Водяна Юлія, Цимбалюк Оксана, Чигринюк Софія. Вони беруть активну участь в організації та проведенні масових заходів та драматичних вистав.
У 2011 році проводився районний огляд-конкурс «Театральна зима Ківерцівщини», за участь у якому колектив учасників клубу «Глобус» отримав подяку відділу культури і туризму Ківерцівської районної державної адміністрації.
З 2013року, на час декретної відпустки Людмили Вікторівни посаду зав. бібліотекою-філіалом №16 с. Дачне займає Оксенюк Катерина Богданівна.
Бібліотека працює як інформаційний центр для населення, надає доступ до інформаційних ресурсів всім верствам населення через каталог, картотеки, фонд бібліотеки; забезпечує жителів села відомостями щодо діяльності місцевих владних структур, а також законодавчо-нормативною, соціально-культурною, екологічною та іншою інформацією. Також бібліотека підтримує зв’язок зі школою с. Дачне та Прилуцькою сільською радою.