13 листопада 2016 р.

До мови серцем доторкнімось...

         О мово рідна!Золота колиско,
         В яких світах би не бувала я, -
         З тобою серцем і по-українськи
         Я вимовляю мамине ім'я.

   9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.Тож свято, що сьогодні відбулося у нашій бібліотеці, приурочено саме до цієї дати.
   Ця зустріч - це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання, до якого так прагнув шановний меценат-українець із Канади Петро Яцик.
   "Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона -найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура." Саме такими словами розпочали свято ведучі Людмила Холодинська та Вікторія Степанюк.
   Учасники свята - активні читачі нашої біліотеки, а саме: Денис Феім, Стас Познюр, Діма Холодинський, Яна Годік, Валя та Саша Котюки, Софія Чигринюк, Уляна Віліщук, Настя Антонюк розповідали вірші про мову як про найважливіший засіб спілкування.
   Особливої атмосфери надала Вікторія Степанюк, виконавши гімн України.
   Заслуговує на повагу та оплески Оксана Степанюк -наймолодша учасниця дійства, яка виконала пісню під назвою"Українська мова".
   Ми любимо і шануємо свою рідну мову, бо знаємо, який довгий і важкий шлях вона проклала до сьогодення. Зачинателем української мови вважається Іван Котляревський, а основоположником - Тарас Шевченко. Наша мова належить до високорозвинених мов світу. На завершення свята прозвучала пісня "Україна - це ти" у виконанні всіх учасників.
   Сподіваємось, що у серці кожного з нас буде завжди горіти живий вогонь української мови. Нашої рідної мови.
   За музичний супровід дякуємо Віктору Степанюку, а Світлані Степанюк - за смачну солодку піцу, якою вона почастувала усіх учасників сьогоднішнього дійства.
   У бібліотеці  з нагоди дня української писемності та мови діють тематичні полички під назвою "О мово рідна,слово рідне..." та "Тридцять три зорі в нашім букварі".


Немає коментарів:

Дописати коментар