29 листопада 2016 р.

Голодомор 1932 - 1933 рр - трагічна сторінка історії України

Голодомор 1932 - 1933 рр  - трагічна сторінка історії України


   26 листопада 2016 р. завідуюча клубом Вікторія Степанюк та бібліотекар с.Дачне підготували та провели вечір - реквієм пам'яті жертв голодоморів, залучаючи дітей середнього та старшого шкільного віку.
   Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу. Вісім мільйонів зморених голодом дітей України - ось наслідки цієї війни.
   Їм - не оплаканим,
   Їм - не відспіваним,
Їм - похованим у спільних могильниках, похованих без труни й молитви, позбавлених могили й шани - присвячуємо день пам'яті і скорботи.
   До теми голодомору зверталися письменники української діаспори у своїх творах. Згадаймо "Жовтий князь" Василя Барки, оповіді Чапленка, "Марію" Уласа Самчука з присвятою "Матерям, що загинули голодною смертю на Україні в роках 1932 - 33".
   У романі С.Талан "Розколоте небо" - східна Україна, яку цілеспрямовано знищували найстрашніших з усіх можливих способом - виморювали голодом.
   Про жахіття голодомору 1932 - 1933 років, трагізм і боротьбу післявоєнного десятиліття писав і волинський письменник Йосип Струцюк у своїй книзі "Коливо".
   Доповнила захід книжкова тематична поличка під назвою "Голодомор мовою фактів...", оформлена бібліотекарем с.Дачне.
   Усі присутні мали можливість переглянути презентацію, яку підготувала Людмила Холодинська.
   Вечір-реквієм було завершено такими словами: "Я закликаю вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх тих, хто страждав і, нехай в ці дні по всій Україні люди запалять свічки, щоб пом'янути тих, кого забрали сталінські катівні та голодна смерть. Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртується, живих - дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі".

13 листопада 2016 р.

До мови серцем доторкнімось...

         О мово рідна!Золота колиско,
         В яких світах би не бувала я, -
         З тобою серцем і по-українськи
         Я вимовляю мамине ім'я.

   9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.Тож свято, що сьогодні відбулося у нашій бібліотеці, приурочено саме до цієї дати.
   Ця зустріч - це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання, до якого так прагнув шановний меценат-українець із Канади Петро Яцик.
   "Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона -найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура." Саме такими словами розпочали свято ведучі Людмила Холодинська та Вікторія Степанюк.
   Учасники свята - активні читачі нашої біліотеки, а саме: Денис Феім, Стас Познюр, Діма Холодинський, Яна Годік, Валя та Саша Котюки, Софія Чигринюк, Уляна Віліщук, Настя Антонюк розповідали вірші про мову як про найважливіший засіб спілкування.
   Особливої атмосфери надала Вікторія Степанюк, виконавши гімн України.
   Заслуговує на повагу та оплески Оксана Степанюк -наймолодша учасниця дійства, яка виконала пісню під назвою"Українська мова".
   Ми любимо і шануємо свою рідну мову, бо знаємо, який довгий і важкий шлях вона проклала до сьогодення. Зачинателем української мови вважається Іван Котляревський, а основоположником - Тарас Шевченко. Наша мова належить до високорозвинених мов світу. На завершення свята прозвучала пісня "Україна - це ти" у виконанні всіх учасників.
   Сподіваємось, що у серці кожного з нас буде завжди горіти живий вогонь української мови. Нашої рідної мови.
   За музичний супровід дякуємо Віктору Степанюку, а Світлані Степанюк - за смачну солодку піцу, якою вона почастувала усіх учасників сьогоднішнього дійства.
   У бібліотеці  з нагоди дня української писемності та мови діють тематичні полички під назвою "О мово рідна,слово рідне..." та "Тридцять три зорі в нашім букварі".


21 жовтня 2016 р.

Моє село - моя бібліотека!
   Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у Ківерцівській бібліотеці для дорослих відбувся районний краєзнавчий проект "Моє село - моя бібліотека".
   Бібліотекар бібліотеки-філії №16 Людмила Холодинська представила на конкурс відео та презентацію про жителя с.Дачне  - Андрія Єфремовича Ніколаєнка (нині покійного), відомого художника та іконописця.
   19 жовтня 2016р. минуло 90 років з дня народження А.Є.Ніколаєнка. З цієї нагоди відбулася зустріч-спогади з його дружиною Валентиною Іванівною, яка розповіла про життєвий та творчий шлях  Андрія Єфремовича, розповіла про мистецькі твори - портрети, пейзажі та іконопис.

16 вересня 2016 р.

Творець свого Сонця...
                                                                                                                                                             
         9 вересня 2016 р.відбувся районний День партнерства в бібліотеках.                                                                    Бібліотекар бібліотеки-філії  №16 с.Дачне Людмила Холодинська  представила своїм колегам творчий портрет місцевого художника Андрія Єфремовича Ніколаєнка під назвою "Творець свого Сонця...",  який своєю творчістю відомий не лише у Волинській області, а й за її межами.                  
        Андрій Єфремович був активним громадським діячем, роботи якого дарували, дарують людям своє тепло і красу, ікони прикрашають храми сіл Дачне, Жидичина, м. Ківерець, Острожця, Зимненського жіночого монастиря та інших церков. Митець відповідально підходив до творчого процесу та переживав, щоб картини та ікони були не просто намальовані,а й мали духовне наповнення.                      


8 червня 2016 р.

Міжнародний день захисту дітей

«Міжнародний день захисту дітей» — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
У цей день у нашій бібліотеці було влаштовано свято для дітей, у якому вони брали активну участь - відгадували вікторину, гралися, перегляну оформлену бібліотекою виставку 1 книги – «Знай свої права дитино!».


А на завершення усі бажаючі взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті.














7 червня 2016 р.

31 травня - Міжнародний день боротьби з курінням

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.
Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. В Україні майже половина населення курці, тютюн щороку вбиває 110 тисяч українців.
Саме тому в день активної боротьби з явищем, яке понесло сотні мільйонів життів, зробило інвалідами безліч людей в нашій бібліотеці було проведено бесіду-застереження – «Куріння: ілюзії та дійсність», а також була оформлена книжкова виставка – «НІ тютюнопалінню!».


25 травня 2016 р.

Урочистий захід до 9 травня - «Ми вклоняємося Вам, воїни за світлий Перемоги день»

9 травня вся Україна святкувала 71 річницю Дня Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданний, вистражданий, оплачений найвищою ціною - ціною крові і сліз. На щастя все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.
Урочистий захід «Ми вклоняємося Вам, воїни за світлий Перемоги день» з цієї нагоди було розпочато звучанням Гімну України.
Ведучі – Швець Катерина та Хом’як Юрій нагадали усім присутнім про події тих страшних і трагічних днів, а Бобик Ольга та Світлана, Годік Яна та Котюк Олександра розповіли вірші.

Швець Катерина виконала пісню «Мальви».

Притулюк Христана виконала пісню  «Молитва».

 А Опалко Валерія  виконала пісню «Свіча», яка схвилювала присутніх до сліз і після закінчення якої присутні вклонилися усім полеглим й схилили голови в журбі й задумі під час хвилини мовчання.

Вокальний ансамбль «Уляна» виконала пісню «Маки червоні» та «Ми за мир».




Танцювальний група клубу с.Дачне «Бадьорість» виконали танець «Матроский» та спільно із Швець Катериною та Притолюк Христиною представили вокально-хореографічну композицію – «Хочу жити без війни!».



На завершення прозвучала пісня «Перемога», яку разом з вокальним ансамблем «Уляна» та артистами виконали й усі присутні.
Також усі бажаючі могли переглянути тематичну книжкову виставку – «Йшла війна степами аж до білих хат…», підготовлену бібліотекою с.Дачне.


26 квітня 2016 р.

Набат пам’яті до 30-ї річниці трагедії на ЧАЕС - «Гірчить чорнобиль крізь роки».





«Чорнобиля гіркий полин
На серце ліг незримо й тяжко,
І пливе над землею дзвін
Із тихим стогоном протяжно…»





Саме такими словами в нашій бібліотеці розпочався набат пам’яті до 30-ї річниці трагедії на ЧАЕС - «Гірчить чорнобиль крізь роки».
Усі присутні зібралися, щоб згадати найстрашнішу, найбільшу техногенну й гуманітарну  катастрофу ХХ-го століття та висловити свою безмірну вдячність героям нашої Батьківщини, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди.
Ведучі нагадали про події тих страшних і трагічних днів, а Бобик Ольга, Чигринюк Софія, Годік Яна, Кирилюк Анастасія та Котюк Валентина і Олександра розповіли вірші.

Вокальна група клубу «Уляна» виконала пісню «Молюсь за тебе», а Опалко Валерія виконала пісню «Пісню про Чорнобиль» Наталії Май.

Також присутнім було запропоновано переглянути фільм - «Чернобыль - за секунду до катастрофы», а після його перегляду схилили голови перед героями і жертвами Чорнобильської катастрофи в хвилині мовчання.

А завершили захід словами віршами Івана Притики «Доля» під мелодію «Привид опери» (композитор Е. Л. Вебер).

У далині зловісно пульсує Чорнобиль.
І серце крає гостра печаль.
Поникли ліси і поля навколо.
І сум напинає темну вуаль.
Ідемо по світу в незгасній тривозі,
Саркофаг уже котра вкриває зима,
Терни, яруги на нашій дорозі,
І шати повільно знімає пітьма.
Навіщо спіткала тяжка зла доля
Наш споконвіку великий народ?!
Піднімаймося вперто, невпинно і з болем
Ще крок вперед, за кроком — ще крок.
Проти «мирного» атома встанемо до бою
За знедолені ниви, убиті гаї,
Візьмемося за руки, сестри й братове,
Щоб Вкраїна жила на Землі.









12 квітня 2016 р.

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання

Вже майже 20 років, починаючи з 1993р., впродовж весняних шкільних канікул у бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цього року він проходив під гаслом «Як до живих джерел глибоких, ми припадаємо до книг». Читачі його люблять і чекають з нетерпінням.
Бібліотекою-філією с.Дачне для юних читачів було проведено – 2 майстер-класи «Азбука орігамі: тільки ножиці й папір» та «Друге життя лазерного диску» під час яких діти розвивали свої творчі здібності, завзято змагалися у грі-вікторині - «В книжках вірні друзі, герої живуть, і я пам’ятаю, як кожного звуть», а під час бібліотечного уроку - «Газети та журнали для дітей» розширили своє уявлення про дитячу періодичну пресу, інсценізація казки «Ріпка» пройшла позитивно та завзято.

4 квітня 2016 р.

Пам'ять генія українського народу....

В березні вся Україна вшановувала пам’ять великого поета – Тараса Григоровича Шевченка.
В нашій бібліотеці для всіх читачів було підготовано тематичну книжкову полицю – «Вічне слово Кобзаря».
А 11 березня школою с.Дачне було проведено конкурс читців творів Т.Г.Шевченка під назвою «І знов читаємо Кобзаря».

На початку заходу діти переглянули фрагмент документального фільму «Розповіді про Шевченка».

А учні 3 і 4 класу – Котюк Валентина і Ярмоленко Максим представили до уваги присутнім сценку – «Тарасик і Катерина».

Після чого відбувся і сам конкурс. Діти старались, кожен бажав виграти!  Журі обрало переможців, яких нагородило грамотами і призами.

1 місце – Ярмоленко Максим, Котюк Валентина, Бегаль Дмитро;

2 місце – Водяна Ірина, Годік Яна, Чигринюк Орест;

3 місце - Геліч Іван, Бобик Світлана і Ольга, Познюр Станіслав.

Захід було доповнено книжковою викладкою – «Вічне Шевченкове слово».



25 лютого 2016 р.

Поетична відео естафета до 145-річчя від дня народження Лесі Українки

З цієї нагоди Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки зініціювала поетичну онлайн естафету. 
Бібліотека-філія №16 с.Дачне прийняла естафету від Борохівської бібліотеки-філії та у свою чергу передає її бібліотекарю загальноосвітньої школи I-III ст. с. Романів - Гетманчук Мар'яні.







21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

     Міжнародний день рідної мови відзначається за ініціативи ЮНЕСКО з 2000 року. Його мета - привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття. ЮНЕСКО тлумачить поняття "мова" не лише як засіб для спілкування, але також як культурну спадщину й вираз культурної ідентичності. 
Загалом у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, стверджують дослідники ЮНЕСКО, але половині усіх мов загрожує зникнення. 
За даними ЮНЕСКО, в Україні нараховується 15 мов, які можуть зникнути. Серед них – караїмська, кримськотатарська, урумська, русинська. 
Разом зі зникненням мови, зазначають дослідники, втрачається й культурне надбання: забуваються поетичні твори, легенди, приказки та жарти. Серед причин зникнення мов експерти ЮНЕСКО називають війни, депортації, міграцію, а також мовне змішання. Крім того, сучасні технології сприяють посиленому домінуванню окремих великих мов, наприклад, англійської. 
З нагоди Міжнародного дня рідної мови в нашій бібліотеці всім відвідувачам до уваги було представлено тематичну книжкову полицю - "Мово рідна, слово рідне..."

23 лютого 2016 р.

Година-реквієм приурочена пам’яті героїв Небесної сотні - «Полум’ям подвигу Небесної Сотні наші горять серця»

У пам’ять про загиблих на Майдані 21 лютого в бібліотеці спільно з клубом було проведено годину-реквієм приурочену пам’яті героїв Небесної сотні - «Полум’ям подвигу Небесної Сотні наші горять серця»
Ведучі Оксенюк Катерина та Потіщук Христина розповіли про події тих страшних і трагічних днів.
Бобик Світлана, Оля та Аня та Рубін Катерина розповідали вірші пам’яті Небесній сотні під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача…» у виконанні «Піккардійської Терції».




Також було згадано про наших односельців учасників АТО.
Опалко Валерія виконала пісню «Мамо, не плач. Я повернусь весною…»,  Степанюк Вікторія пісню – «Повертайся живим!», а вокальна група клубу «Уляна» виконала пісню «Ми за мир».




На завершення вшанували загиблих запалюванням свічок та хвилиною мовчання.









21 лютого 2016 р.

Майстер-клас з виготовлення витинанок - фігур Янголів - «Подаруй свого Янгола Героям Небесної Сотні»




      До дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні 19 лютого в нашій бібліотеці для юних читачів було проведено майстер-клас з виготовлення витинанок - фігур Янголів - «Подаруй свого Янгола Героям Небесної Сотні».
      Захід було проведено з метою формування у дітей почуття поваги до учасників Революції гідності, гордості за українську націю і незалежність держави та вшанування подвигу Героїв Майдану.
     Створення янголів супроводжувалось обговоренням подій Майдану та АТО, діти висловлювали свої думки та мрії щодо цих подій.



 
           
    

            На закінчення усіма присутніми було створено ось таку інсталяцію тих страшних подій....
    


Доповнювала захід тематична книжкова виставка - "Вічна пам'ять Небесній Сотні".




     
     Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися, не залишили байдужими. Емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ми все пам’ятаємо. Герої не вмирають! Тож будьмо гідними наших Героїв!